Sooru Sport

Sooru küla spordiklubi nimi „Beavers” sai valitud 2002 aastal visade loomade, kobraste, järgi. Algus oli raske, sest treeninguid tuli teha seal, kus oli selleks vaba koht – Tagula rahvamaja tühjad ruumid (tänaseks on see maja juba lammutatud), Sooru rahvamaja ning Tsirguliina Keskkooli ruumid ja muidugi õues, kus ainsaks takistuseks, sai olla vaid väga halb ilm.

Kuid ka talveajal sai treeninguid läbi viidud õues ja tihti oli see noortele meeldivam, kui külmas ja kõledas ruumis treenida.

Korraliku treeningrühma kokku saamiseks tuli lapsi tuua ja viia kodudesse terve Tõlliste valla piirides ja lisaks oli palju huvilisi ka Õru vallast. Treeninguid tehti õhtuti, pärast koolitööd. Rasketes oludes treeningud ja ühised laagrid tõid välja need, kes soovisid teha sporti kui väljakutset. Treenergi tegi seda suurest entusiasmist ja lootusest, et keegi sellest rühmast ka tulevikus tippspordiga tegelema hakkab. Nii mitmedki meie klubis alustanud on küll vahetanud spordiala või leidnud endale hingelähedasema tegevusala, kuid olulisem on seejuures nende pühendumine ja sihikindlus valitud teel. Klubi treener on olnud algusest peale vabatahtlikuna endine tippmaadleja Veiko Ardel, kelle mantlipärijaid klubi küll ei kasvatanud sest valik langes kergejõustiku edendamisele. Tulemuslik treeneritöö sai ära märgitud ka Valgamaa aasta parima treeneri tiitli ja Kultuurkapitali aastapreemiaga 2006 aastal.

Sport on toonud Soorule tuntust ja siin on silmapaistvaid tulemusi tehtud aegade algusest.

Siinkohal saame ära mainida erinevaid spordialasid, milles küla inimesed on edukad olnud nii individuaalselt kui ka võistkonnana. Kergejõustik, rattasport, triatlon, maadlus, suusatamine, orienteerumine ja võrkpall on alad, kus on saavutatud sadu medaleid erinevatel tasemetel ja vanuseklassides.

Täna saame öelda, et meie visadus on viinud sihile, see tähendab, et meie tegevus on toonud ka tõsiseltvõetavaid tulemusi, mis annavad jõudu valitud teel jätkamiseks. Kolm neist on valinud spordi oma tuleviku eesmärkides esikohale: Ivo Suur triatlon, Janika Lõiv XCO rattakross, Johanna Ardel kesk- ja pikamaajooks. Tänaseks on nad võitnud hulga medaleid vabariigi meistrivõistlustelt (kõikides vanuseklassides) ja Eesti absoluutklassi meistritiitlid, Ivo triatlonis ja Janika XCO rattakrossis. Lisaks on võidetud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt nii hõbe, kui ka pronksmedaleid ja erinevatel rahvusvahelistel võistlustel on oldud korduvalt poodiumil. Meie sportlasi on tunnustatud ka Valgamaa parimateks noorsportlasteks ja nad on olnud mitmetel aastatel nominentideks Valgamaa parima sportlase valimisel.

Lisaks neile võib veel nimetada Soorus kasvanud/elanud edukaid sportlasi, keda tasub eraldi mainida – Piret Granovskaja, Kadi Kaart, Liina Suur ning lähimatest piirkondadest meie spordiklubis treeninud sportlasi – Taavi Ivan, Siim Mihailov, Triin Kõiv, Katre Tsopp jpt.

Klubi on koostööd teinud kõigi Valgamaa spordielu kujundanud isikute ja organisatsioonidega, kellega koos on ellu kutsutud mitmed tänaseni kestvaid spordivõistlusi.

TV 10 olümpiastardi taaselustamine Valgamaal, Valgamaa jooksusarja ellu kutsumine ja mitmed teised ettevõtmised on kaasanud sadu noori ja täiskasvanuid sporti tegema.

Täna käib töö kõrgete eesmärkide nimel, sest Janika Lõiv kogub Euroopas treenides maailmareitingu punkte, selleks, et kvalifitseeruda Tokio 2020 olümpiamängudele.

Samas ei tohiks unustada ka uusi noori, olukorras kus neid jääb maapiirkonda iga aastaga üha vähemaks. Meeldiv on tõdeda, et Sooru külast tulevad jälle uued tulevikutegijad ning püüame aidata koos neil unistusi realiseerida. Täna võime esile tuua käesoleva aasta Valgamaa noore tulevikulootuse Chris Marcus Krahv`i, kes on innustunud orienteeruja.

Kindlasti on külas ja lähimas piirkonnas veel sportlike ja tegusaid inimesi. Olgem uhked oma külaelanike saavutuste üle ja innustame teisigi positiivsetele tegudele.

Hoiame kõigile ühiselt pöialt, et Soorukatel ikka sama hästi ja veel pareminigi läheks.

Kõiki neid tegevusi ainult entusiasmist teha ei saa, sest kõik tegevused on suuremal või vähemal määral seotud rahaga. Igaaastane eelarve koostamine on muutunud üha keerulisemaks, sest väljaminekud on kasvanud. Eelarve kokkusaamisega tuleb tegeleda sama tõsiselt, kui treeningute, võistluste või laagrite ettevalmistamisega.

Tänada saame kõiki oma endiseid ja praeguseid toetajaid, Tõlliste valda, Kultuurkapitali, Valga Maavalitsust, Kohaliku Omaalgatus Programmi, Valga valda, Marvella Majad OÜ, Valgamaa Spordiliitu ja eraisikuna ning ettevõtjana klubi juhendajat Veiko Ardelit.

Loodame, et nende tugi on jätkuv ning lisandub veel keegi, kes leiab võimaluse toetada noorte sihikindlat tegevust. Kindlalt saame väita toetajatele seda, et kobraste visadus viib sihile!

Sport toob Soorule tuntust läbi sportlaste, keda soovime tunnustada

Meeldiv on taas tunnustada meie küla mitmeid sportlasi, kes Soorule kuulsust toovad nii vabariigi tasandil kui ka välismaal võisteldes.

Läbi Valgamaa Spordiliidu ja teiste meediakanalite oleme nende poiste ja tüdrukute tegemistel silma peal hoidnud. Siinkohal toome välja veelkord meie parimad.

Mitmed võrkpallurid (Oliver Koroljov, Sander Rannakivi ja Tamar Kaljuste) on osalenud Valga klubi rivistuses ja võitnud vabariigi karikavõistlused ning toonud kõrgeid kohti  ka teistelt võistlustelt.

Ivo Suurt teavad kõik, kuid kas me teame ka tema saavutustest rattaspordis. Siinkohal toome ära tema tänavused parimad tulemused –

Omaltpoolt esitasime ta käesoleva aasta Valgamaa parima U23 vanuseklassi noormehe tiitlile. Hoiame pöialt, et Ivo tegemised ka edaspidi sama edukat oleksid.

Jooksana tuntud Janika Ardel on sellel hooajal keskendunud tugevatele treeningutele, et järgnevatel aastatel olulisem arenguhüpe teha. Sõltumata sellest on tulnud mitmeid säravaid tulemusi Eesti nii omavanuste seas (Eesti MV  5 medalit), kui ka täiskasvanute klassi, kus ilusa isikliku rekordiga saavutas 3000mtj  III koha. Kevadel saavutas ta Malta Marathoni raames II koha U23 vanuseklassis poolmaratoni jooksus ja erinevaid väiksemaid võite on tulnud mitmetelt jooksuvõistlustelt. Sügise lõpetas ta sangarliku 100km jooksu võitjana naiste arvestuses. Jõudu ja jaksu ka temale oma eesmärkide saavutamisel.

Veteranide klassis esineb endiselt edukalt Piret Granovskaja kellel vabariigi tasandil pole  vastaseid ja tihti võidab ta ka mitmeid võistlusi nooremate osavõtul.

Noored (Kadi Kaart, Johanna Ardel, Liina Suur) on samuti kandadele astumas ja oma esimesi medaleid Eesti MV võitmas. Valgamaa piires on nad juba hästi tuntud, kui mitmete võistluste võitjad.

Kindlasti on külas veel sportlike ja tegusaid inimesi, kuid infot nende kohta on vähe.

Tore oleks kõiki, kes Soorule väärtust lisavad ära mainida ja väikese meenega meeles pidada.

Siit ka üleskutse, kõigile, kes tegelevad mõne huvitava tegevusega, millel on väljund ka väljaspool maakonda, siis andke teada.

Hoiame kõigile ühiselt pöialt, et Soorukatel ikka sama hästi ja veel pareminigi läheks.